Archive for the ‘Aktualności’ Category

14.12.2023r. „Coraz bliżej święta”

środa, 8 maja, 2024

Uczniowie i Personel Szkoły Podstawowej nr 116, sprawili naszym mieszkańcom dużo radości. Przedstawili wzruszającą prezentację słowno-muzyczną, o tematyce Bożonarodzeniowej i obdarowali mieszkańców wysokiej jakości zestawem wraz z akcesoriami  do gry w popularnego Darta. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą możliwość wypróbowania nowego sprzętu sportowego, za który bardzo Wam dziękujemy.

13.12.2023r. Występy o tematyce świątecznej

środa, 8 maja, 2024

Miło spędziliśmy czas w towarzystwie dzieci ze Szkoły Podstawowej Smart School, które przygotowały dla nas barwne  i radosne widowisko, nawiązujące swoją tematyką do zbliżających się świąt. Sympatycznym akcentem były piękne, świąteczne kartki, które otrzymaliśmy od uczniów. Personel Szkoły przekazał również na ręce Samorządu Mieszkańców dary rzeczowe, wspomagające pracę działu terapeutycznego.

12.12.2023r. „List do Mikołaja z DPS-u”

środa, 8 maja, 2024

Magia świąt to niesienie pomocy rzeczowej tym najbardziej potrzebującym. Wiedzą o tym łódzcy radni, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. To właśnie w tej grupie znajdują się często mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, dla których te świąteczne dary mają szczególny wymiar. Bardzo Wam Dziękujemy.

08.12.2023r. Spotkanie z kolędą

środa, 8 maja, 2024

Kolejne spotkanie w gronie przyjaciół z innych Domów oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to dla nas zawsze wielkie przeżycie. Podniosły nastrój i ciepła domowa atmosfera, wytworzone przez organizatorów w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sierakowskiego, wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat.

07.12.2023r. „Mikołajkowe zwyczaje”

środa, 8 maja, 2024

W naszym grudniowym kalendarzu nie może zabraknąć integracyjnego spotkania mikołajkowego Mieszkańcy miło spędzili czas, biorąc udział w tematycznych konkursach i zabawach świątecznych, a przygotowane  przez Fundację Biedronki wspaniałe upominki sprawiły im dużo radości. Uśmiech na twarzach naszych seniorów jest bezcenny, nie tylko dzięki zawartości otrzymanych prezentów, ale przede wszystkim pamięci  o nich i ich potrzebach.

30.11.2023r. „Wieczór, w którym spełniają się wróżby”

środa, 20 marca, 2024

Wieczór andrzejkowy jest w naszej tradycji wyjątkowym spotkaniem z magią, pradawnymi obyczajami, ale przede wszystkim okazją do dobrej zabawy. Radosne konkursy tematyczne, ciekawe wróżby i rytmiczna muzyka wprowadziły nas w doskonały nastrój i zachęciły do tanecznych szaleństw na parkiecie.

29.11.2023r. „Miejski transport dawniej i dziś”

środa, 20 marca, 2024

Odwiedziliśmy łódzkie Muzeum Komunikacji Miejskiej, w którym obejrzeliśmy interesującą  ekspozycję    związaną z ponad stuletnią historią komunikacji  w naszym mieście. Zapoznaliśmy się z   dokumentacją i bogatą faktografią, dotyczącą funkcjonowania Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Duże wrażenie zrobiły na nas stare kasowniki, bilety, a także zabytkowe elementy wyposażenia tramwajów i autobusów.

24.11.2023r. „Na każdą porę roku”

środa, 20 marca, 2024

Jesienna pora roku zainspirowała naszych mieszkańców do przygotowania pysznych grzybków w cieście. Zajadając się tym sezonowym przysmakiem, dzieliliśmy się wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi wspólnego kucharzenia z bliskimi.

17.11.2023r. „Kocham Cię Polsko”

środa, 20 marca, 2024

Konkurs  z wiedzy o Polsce pozwala mieszkańcom na poszerzanie informacji o naszym pięknym kraju, dając jednocześnie okazję do sportowej rywalizacji. Emocjom nie było końca, a wynik rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Zwycięzcy i finaliści zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

16.11.2023r. „Wróżbiarstwo i magia w dawnych czasach”

środa, 20 marca, 2024

Ostatni w tym roku wykład, przygotowany we współpracy z prelegentką i archeologiem p. Ewą Kurylak,   nawiązał do tradycji andrzejkowych. W atrakcyjnie podanej formie prezentacji multimedialnej mieszkańcy dowiedzieli się o wybranych zwyczajach, przesądach i wróżbach, poznając dokładnie ich genezę.