Archive for the ‘Aktualności’ Category

31.08.2023r. „Piknik przy peronie 5”

niedziela, 3 grudnia, 2023

Obchody 600-lecia Łodzi były mottem przewodnim imprezy integracyjnej, zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej z ul. Podgórnej. Bawiliśmy się doskonale, biorąc udział w rozmaitych atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy. Ukoronowaniem tej udanej imprezy był koncert wokalny, w wykonaniu mieszkańców tego Domu.

30.08.2023r. „Pożegnanie lata na sportowo”

niedziela, 3 grudnia, 2023

Dom Pomocy Społecznej z ul. Złotniczej zorganizował spotkanie integracyjne inne niż wszystkie, bo w  oryginalnej sportowej oprawie.  Nasi mieszkańcy brali czynny udział we wszystkich konkurencjach i zabawach sportowych, zdobywając przy tym kilka czołowych miejsc. Czas mijał szybko na wspólnej i opartej w duchu fair play rywalizacji, a nasi reprezentanci w doskonałych humorach opuszczali to przyjazne  i pełne wzajemnej życzliwości miejsce.

28.08.2023r. „Na każdą porę roku”

niedziela, 3 grudnia, 2023

Kolejne spotkanie kulinarne, dotyczyło dość popularnej sałatki warstwowej ze świeżym ogórkiem. W trakcie prac kuchennych nasi mieszkańcy ujawnili wiele ciekawych pomysłów dotyczących nowych kompozycji smakowych i sposobów przyprawiania, które miały zasadniczy wpływ na wyjątkowo udaną sałatkę. 

24.08.2023r. Uroczystość imieninowa-urodzinowa miesiąca sierpnia

niedziela, 3 grudnia, 2023

Sierpniowe popołudnie to idealny czas na plenerowe spotkanie z naszymi solenizantami i jubilatami. Życzenia honorowym gościom złożyła Pani Kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego. Nie brakowało również drobnych upominków. Premierowy program artystyczny pt. „Zapomniane melodie”, w wykonaniu naszego zespołu, stworzył atmosferę dobrej zabawy. Dopełnieniem imprezy były świetnie przyrządzone przysmaki z grilla.

22.08.2023r. Zajęcia z filmoterapii

niedziela, 3 grudnia, 2023

W naszym Domu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z filmoterapii. Poprowadził je doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego, p. Maciej Krauze. Ciekawa dyskusja z mieszkańcami na temat terapeutycznej roli filmu, była wstępem do projekcji znakomitej etiudy dokumentalnej pt. „Wszystko może się przytrafić”, w reż. Marcela Łozińskiego. Analiza po projekcji dotycząca treści filmu okazała się bardzo owocna, a nasi mieszkańcy usatysfakcjonowani oryginalnym scenariuszem i tematyką, zwracającą uwagę na dialog międzypokoleniowy, tak potrzebny w dzisiejszych czasach.

04.08.2023r. „Wybierzmy się na Piotrkowską”

sobota, 2 grudnia, 2023

Najpiękniejsza ulica naszego miasta wciąż się zmienia. Szczególne wrażenie zrobiły na nas zrewitalizowane, secesyjne kamienice, a także nowe pomniki upamiętniające wielkich łodzian.

01.08.2023r. „Za wolność naszą i sprawę”

sobota, 2 grudnia, 2023

Po raz kolejny uczciliśmy tę ważną rocznicę wydarzeń sierpniowych, których celem było odzyskanie utraconej niepodległości. Koncert patriotyczny, wykonany przez naszych mieszkańców, skłonił do chwili refleksji nad tragedią wojny i jej  następstwami.

27.07.2023r. Letnie spotkanie przy grillu

sobota, 2 grudnia, 2023

W myśl popularnego hasła: „W zdrowym ciele zdrowy duch” odbyła się nasza coroczna impreza integracyjna. Główną atrakcją był szereg łatwych konkurencji sportowych, w których nasi mieszkańcy wzięli liczny udział. Nie mogło zabraknąć pysznej kiełbaski i kaszanki z grilla, a także biesiadnej muzyki. Przyjemnie nam było, że mogliśmy w tych sprzyjających warunkach złożyć  życzenia naszym lipcowym solenizantom i jubilatom.

21.07.2023r. „Raz na ludowo”

sobota, 2 grudnia, 2023

Letnia pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W rytmie ludowych przyśpiewek powspominaliśmy stare, dobre czasy, zajadając się chlebem z pysznym smalcem i ogórkiem małosolnym.

20.07.2023r. Konkurs o tematyce filmowej

sobota, 2 grudnia, 2023

Wśród naszych mieszkańców tematyka filmowa jest bardzo popularna. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zorganizowaliśmy wspaniały konkurs, nawiązujący tematycznie do bogatego repertuaru polskiego kina.