Archive for the ‘Aktualności’ Category

22.11.2019r. „Najbliższe Podwórko”

wtorek, 21 stycznia, 2020

Miejscem docelowym naszej wycieczki było znajdujące się w Łodzi nowoczesne planetarium. Wzięliśmy udział w pasjonującej cyfrowej prezentacji, w trakcie której zobaczyliśmy na ekranie sferycznym, w bardzo realistycznej formie układ słoneczny. Byliśmy zachwyceni tym że tematyka popularno-naukowa może być przekazana w tak atrakcyjny sposób i dostępna dla każdego.

21.11.2019r. Koncert patriotyczny

wtorek, 21 stycznia, 2020

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali nam okolicznościowy program słowno-muzyczny, nawiązujący do wydarzeń z Listopada 1918 roku, które po stu dwudziestu trzech latach  przywróciły Polsce niepodległość.

19.11.2019r. „Calineczka”

poniedziałek, 20 stycznia, 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 168 zaprezentowali nam widowiskową wersję tej słynnej baśni. Oryginalny scenariusz, ciekawa scenografia i doskonałe przygotowanie estradowe cechowały te wzruszające występy, które zostały nagrodzone przez mieszkańców owacyjnymi brawami. 

14.11.2019r. „Nasza Polska Niepodległa”.

piątek, 17 stycznia, 2020

Odzyskanie wolności przez Polskę to wyjątkowa data w kalendarzu. Przedstawienie słowno-muzyczne o tematyce patriotycznej, w wykonaniu mieszkańców Domu, było ukoronowaniem tej wzniosłej uroczystości.

07.11.2019r.„Filmowe szlagiery”.

piątek, 17 stycznia, 2020

Niezapomniane i wiecznie młode przeboje z filmów i seriali, zaprezentowaliśmy w nowym programie wokalnym. Znajomość tekstów i melodii zachęciła publiczność do wspólnego śpiewu.

06.11.2019r. Inauguracja XXII Festiwalu Sztuk Wszelakich

środa, 15 stycznia, 2020

Uczestniczyliśmy w XXII uroczystym otwarciu  Festiwalu, który od lat promuje szeroko rozumianą twórczość osób niepełnosprawnych. Organizatorzy z 5 Domu Pomocy Społecznej postarali się, aby oprawa tego wydarzenia była wyjątkowa. Koncert galowy rozpoczął się wspaniałym występem miejscowego zespołu wokalnego, po czym zaprezentowana została Wystawa Faktograficzna,  w której braliśmy czynny udział.

31.10.2019r. Kroniki Domu

środa, 15 stycznia, 2020

Wspominaliśmy archiwalne wydarzenia  z życia naszego Domu, bogato ilustrowane pięknymi zdjęciami i okraszone ciekawymi informacjami. Podziwialiśmy również kunszt artystyczny osób zajmujących się prowadzeniem tradycyjnej formy kronikarskiej. Z nostalgią odnieśliśmy się do tych osób, które już odeszły, a tak wiele wniosły do życia kulturalnego lokalnej społeczności.

30.10.2019r. „Szlakiem Łodzi filmowej”

środa, 15 stycznia, 2020

Słynna łódzka Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera to uczelnia wyjątkowa, w której studiowali najwięksi twórcy filmu i teatru. Korzystając z uprzejmości Pani Dziekan Wydziału Aktorskiego, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej miejscu, w którym tworzyła się historia polskiej kinematografii. Podziwialiśmy zabytkowy rektorat, sale dydaktyczne i odbywające się w nich zajęcia. Zwiedziliśmy główną salę projekcyjną, nowoczesną halę zdjęciową, a także studio telewizyjne. Zapoznaliśmy się z pamiątkami i archiwalnymi zdjęciami wybitnych polskich aktorów i reżyserów światowego formatu. To była dla nas niezapomniana wycieczka z dużą dozą przeżyć kulturalnych, estetycznych i duchowych. 

25.10.2019r. Piosenki o Łodzi

poniedziałek, 13 stycznia, 2020

Seniorzy z zespołu „Bałuckie retro” wykonali wzruszający koncert wokalno-muzyczny, w którym dominowały piosenki tematycznie związane z naszym miastem i jego historią.

23.10.2019r. Uroczystość imieninowo-urodzinowa

poniedziałek, 13 stycznia, 2020

Występami artystycznymi dzieci z Przedszkola nr 141, dedykowanymi solenizantom i jubilatom miesiąca października, rozpoczęliśmy tę udaną imprezę. Atrakcyjne prezenty, oprawa muzyczna, a także popisy wokalne seniorów z Domu Dziennego Pobytu  sprawiły, że przyjemnie spędziliśmy czas.