Archive for the ‘Aktualności’ Category

17.07.2019r. Letnie spotkanie przy grillu

wtorek, Wrzesień 17th, 2019

Nasz piękny ogród stał się ponownie centrum wydarzeń związanych z cykliczną letnią imprezą, dedykowaną lipcowym solenizantom i jubilatom. Plenerowe występy znanego i lubianego muzyka, a także popisy artystyczne zespołu Bałuckie Retro uświetniły to radosne, integracyjne spotkanie.

11.07.2019r. Rzuty do celu

wtorek, Wrzesień 17th, 2019

Kontynuując nowy cykl spotkań plenerowych postanowiliśmy połączyć ruch z dobrą zabawą towarzyszącą popularnym rzutom do celu. Seniorzy miło spędzili czas na świeżym powietrzu, a emocjom związanym z osiągnięciem dobrego wyniku nie było końca.

18.06.2019r. Medycyna w starożytności

środa, Sierpień 7th, 2019

Wykłady w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi umożliwiają nam zgłębianie wiedzy dotyczącej przełomowych odkryć z historii świata. Medycyna i jej dzieje są tematem o szczególnym znaczeniu dla rozwoju ludzkiej cywilizacji, o czym przekonaliśmy się biorąc udział w tej interesującej multimedialnej prelekcji.

17.06.2019r. „Słuchajcie opowieści o Marinie”

środa, Sierpień 7th, 2019

Przeboje minionych lat na stałe weszły do repertuaru naszych imprez artystycznych. Przywołują miłe wspomnienia i zawsze są okazją do dobrej zabawy. Wysoki poziom tego programu jak zwykle zapewnił nasz miejscowy zespół.

14.06.2019r. Koncert Muzyczny

środa, Sierpień 7th, 2019

„Bałuckie Retro” to zespół z bogatym repertuarem i znakomitymi artystami, który zawsze potrafi sprawić dużo radości naszym mieszkańcom swoimi występami wokalnymi i instrumentalnymi .

12.06.2019r.„Letnia przygoda”

środa, Sierpień 7th, 2019

Maluchy z Przedszkola nr 123 w Łodzi przygotowały dla nas barwne i radosne widowisko słowno-muzyczne, nawiązujące do letniej pory roku i zbliżającego się okresu wakacyjnego. Bawiliśmy się wyśmienicie.

11.06.2019r. „Smaki dzieciństwa”

wtorek, Sierpień 6th, 2019

Nasz nowy cykl kulinarny cieszy się niesłabnącą popularnością. Tym razem, wykorzystując sezon na truskawki, przygotowaliśmy z nich pyszne desery z bitą śmietaną i dodatkami. Wspólna degustacja była również dobrą okazją do wymiany doświadczeń dotyczących przepisów na popularne desery z wykorzystaniem truskawek.

07.06.2019r. Piknik w ogrodzie

wtorek, Sierpień 6th, 2019

Przyjemna czerwcowa aura zachęciła nas do zorganizowania spotkania plenerowego w naszym domowym ogrodzie. Miło spędziliśmy czas przeglądając archiwalne kroniki i rozmawiając na temat wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości.

05.06.2019r. Gra w Bule

wtorek, Sierpień 6th, 2019

Ta znana i lubiana rozrywka pochodząca z francuskich parków i ulic, cieszy się coraz większą popularnością seniorów w naszym kraju. W ramach nowego cyklu spotkań plenerowych postanowiliśmy zapoznać się z arkanami tej zabawy, która łączy rekreację na świeżym powietrzu z pozytywnymi emocjami towarzyszącymi sportowej rywalizacji.

04.06.2019r. „Zlot na Spadkowej”

wtorek, Sierpień 6th, 2019

Impreza integracyjna zorganizowana w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spadkowej, była okazją do udanego wypoczynku na świeżym powietrzu. Gospodarze zaprezentowali nam interesujące pokazy sztuki iluzjonistycznej, koncert miejscowego zespołu muzycznego i galerie prac plastycznych, a to wszystko w nawiązaniu do motywu przewodniego jakim były czary i wróżby. Zadbali również o nasze podniebienia serwując smakowite przekąski.