Archive for the ‘Aktualności’ Category

26.09.2019r. Wycieczka na grzyby

czwartek, 28 listopada, 2019

Tegoroczna aura zapowiadała obfite grzybobranie. Rzeczywistość potwierdziła się tylko w ilości zebranych podgrzybków, ale urok leśnych terenów i piękna słoneczna pogoda z nawiązką zrekompensowały nam skromne zbiory.

25.09.2019r. „Biesiada na zakończenie lata”

czwartek, 28 listopada, 2019

Realizując wytyczne Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych postanowiliśmy kontynuować owocną współpracę z Bałuckim Stowarzyszeniem Abstynentów „Rodzina” i zaprosiliśmy ich do udziału w naszej corocznej imprezie integracyjnej. Występy artystyczne znanego akordeonisty p. Zdzisława Fiuczka i jego zespołu „Retro”, tańce, a także wspólne biesiadne śpiewy, wypełniły czas naszym gościom i mieszkańcom. To było udane zakończenie letniego sezonu.

20.09.2019r.Koncert Patriotyczny

wtorek, 26 listopada, 2019

Artyści z zespołu „Bałuckie Retro” zaprezentowali nam okolicznościowy program słowno-muzyczny, nawiązujący do wydarzeń z Września 1939 roku, które tak bardzo wpłynęły na tragiczną historię Polski w następnych latach.

17.09.2019r. Indianie – rdzenni mieszkańcy Ameryki

poniedziałek, 25 listopada, 2019

Niezwykła historia pierwszych mieszkańców tego kontynentu była tematem kolejnego spotkania w Muzeum Etnograficznym i Archeologicznym. W niezmiernie interesujący sposób prelegent omówił uwarunkowania historyczne, polityczne, a także kulturowe, które w przeszłości kształtowały zwyczaje Indian i miały wpływ na ich dalsze losy.

06.09.2019r. „Pamiętnik z Września 1939 roku”

poniedziałek, 25 listopada, 2019

Każda rocznica związana z wybuchem II Wojny Światowej jest szczególnym wydarzeniem dla pokolenia naszych mieszkańców, którzy osobiście doświadczyli tragicznych wydarzeń września 1939 roku. Montaż wokalno-muzyczny, w wykonaniu naszego zespołu, udanie nawiązał do tych trudnych chwil historii Polski.

05.09.2019r. XVII Ognisko Integracyjne w Łagiewnikach

piątek, 22 listopada, 2019

Dużo atrakcji przygotowali gospodarze tego corocznie organizowanego wydarzenia plenerowego. Występy mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, a także pokazy sprawności rycerskiej i wspólne biesiadowanie, wypełniły nam udanie czas.

28.08.2019r. Uroczystość imieninowo-urodzinowa

piątek, 25 października, 2019

Sierpniowe popołudnie to idealny czas na plenerowe spotkanie z naszymi solenizantami i jubilatami. Życzenia i drobne podarunki, a także dedykowany program artystyczny, w wykonaniu gości z Domu Dziennego Pobytu, sprawiły, że wszyscy mieszkańcy bawili się doskonale.

27.08.2019r. Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

piątek, 25 października, 2019

Celem naszego wyjazdu było zapoznanie uczestników z wybranymi zagadnieniami z zakresu teorii ewolucji i historii życia na Ziemi. Muzeum Przyrodnicze mieszczące się w łódzkim parku im. H. Sienkiewicza, zaprezentowało nam ciekawe ekspozycje ilustrujące zróżnicowanie form życia w Królestwie Zwierząt i zachwyciło największą w Polsce wystawą roślin i owadów.

24.08.2019r. Senioralia w Łowiczu

piątek, 25 października, 2019

Ta atrakcyjna impreza obfitowała w wiele miłych niespodzianek dedykowanych seniorom z całego województwa łódzkiego. Organizatorem było Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a gospodarzem niezwykle gościnne miasto Łowicz. Oczywiście wzięliśmy udział w tym wydarzeniu, aktywnie uczestnicząc we wszystkich atrakcjach programowych. Występy legendarnego zespołu Vox zakończyły to bardzo udane przedsięwzięcie artystyczne.

22.08.2019r. „Bal na Gnojnej”

środa, 23 października, 2019

Piosenki z repertuaru kapel podwórkowych cieszą się od lat dużą popularnością. Zaprezentowany koncert, w wykonaniu miejscowego zespołu, przypomniał wiele dawnych przebojów doskonale znanych naszym mieszkańcom i był okazją do wspólnego śpiewu.