Archive for the ‘Aktualności’ Category

27.09.2018r. „Śladami Fryderyka Chopina”

piątek, Luty 1st, 2019

Miejski Szkolny Związek Sportowy był organizatorem wspaniałej wycieczki do Żelazowej Woli. To wyjątkowe miejsce, w którym urodził się nasz wielki kompozytor. Mogliśmy podziwiać rodzinny dworek i jego otoczenie, z przyjemnością odnotowując, że jest ono rozpoznawalne przez turystów z całego świata. Duże wrażenie zrobił na nas fortepian, a także pierwsze zapisy nutowe młodego Chopina. Odtwarzana w tle jego muzyka wprowadziła nas wszystkich w nastrój niezapomnianej epoki romantyzmu.

19.09.2018r. Udział w Turnieju Gier Stolikowych

piątek, Luty 1st, 2019

Uczestniczyliśmy w rozgrywkach świetlicowych, zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej z ul. Narutowicza w Łodzi. Dużo satysfakcji sprawiła nam ta rywalizacja. Możliwość konkurowania z innymi zawodnikami to zawsze okazja do dobrej zabawy i wzajemnej integracji.

14.09.2018 r. „Francuski podwieczorek”

piątek, Luty 1st, 2019

Cykliczne spotkania kulinarne cieszą się dużą popularnością wśród naszych mieszkańców. Zachęceni sukcesem nowego cyklu pt „Kuchnie Świata”, postanowiliśmy sięgnąć po sprawdzone przepisy rodem z Francji. Delektując się pysznymi bagietkami i słodkimi rogalikami, omówiliśmy historię i charakterystyczne cechy kuchni francuskiej.

14.09.2018r. Wpływ alkoholu na organizm człowieka

środa, Styczeń 23rd, 2019

W ramach projektu finansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził w naszym Domu cykl wykładów multimedialnych. Dotyczyły one w szczególności konsekwencji dla zdrowia wynikających z łączenia alkoholu i leków.

12.09.2018r. Wycieczka do Parku im. Adama Mickiewicza

środa, Styczeń 23rd, 2019

Wypoczynek na świeżym powietrzu to okazja do aktywnej rekreacji. Park Julianowski stwarza ku temu doskonałe warunki, zachęcając nas do spacerów po pięknych alejkach okalających malownicze stawy. Przemierzając tą jedną z ładniejszych oaz przyrody, poznaliśmy przy okazji jej ciekawą XIX-wieczną historię.

11.09.2018r. „Zwiedzamy Pietrynę”

środa, Styczeń 23rd, 2019

Najpiękniejsza ulica naszego miasta wciąż się zmienia. Szczególne wrażenie zrobiły na nas zrewitalizowane, secesyjne kamienice, a także nowe pomniki upamiętniające wielkich łodzian.

07.09.2018r. „Koncert Wokalny”

środa, Styczeń 23rd, 2019

„Z piosenką przez świat” to tytuł premierowego programu artystycznego, w wykonaniu zespołu „Bałuckie Retro”. Światowe szlagiery muzyczne, w autorskim opracowaniu zespołu, słuchaliśmy z wielką przyjemnością.

06.09.2018r. Ognisko Integracyjne w Łagiewnikach

poniedziałek, Styczeń 21st, 2019

Dom Pomocy Społecznej z ul. Złotniczej po raz kolejny zorganizował wspaniałą imprezę plenerową z licznym atrakcjami i smacznym poczęstunkiem. Nasi mieszkańcy z ochotą uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy, napawając się jednocześnie pięknem łagiewnickiego lasu.

03.09.2018r. „Dnia pierwszego września”

poniedziałek, Styczeń 21st, 2019

Program słowno-muzyczny, w wykonaniu mieszkańców Domu, przypomniał nam o tragicznych wydarzeniach związanych z kampanią wrześniową 1939 roku. Repertuar o charakterze patriotycznym przywołał wspomnienia widowni, która w większości była świadkiem tragicznej historii naszego kraju.

29.08.2018r.„Letni Piknik Integracyjny”

poniedziałek, Grudzień 31st, 2018

W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych nawiązaliśmy współpracę z Bałuckim Stowarzyszeniem Abstynentów „Rodzina” i zaprosiliśmy do udziału w naszej imprezie plenerowej. Występy artystyczne lubianego muzyka p. Marka Krześlaka, tańce, wspólne śpiewy, a także gry i zabawy ruchowe, wypełniły czas naszym gościom i mieszkańcom. Popularne określenie „integracja” najlepiej oddaje klimat tego spotkania.