Archive for the ‘Aktualności’ Category

30.03.2023r. Uroczystość imieninowo-urodzinowa

wtorek, 23 maja, 2023

Nostalgiczny koncert życzeń był muzycznym prezentem zadedykowanym marcowym jubilatom i solenizantom. Quizy i zabawy nawiązujące tematycznie do aktualnej pory roku, wprawiły w doskonały nastrój uczestników imprezy. Śliczne i pomysłowe prezenty ofiarowane honorowym gościom były miłym akcentem podkreślającym charakter tej szczególnej uroczystości.

29.03.2023r. Turniej Warcabowy

wtorek, 23 maja, 2023

Gry planszowe, a w szczególności warcaby cieszą się u nas olbrzymią popularnością i jak zawsze zgromadziły dużą rzeszę zawodników. Rywalizacja trwała całe popołudnie, a towarzyszyło jej dużo emocji i żywych reakcji publiczności. Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami wykonanymi przez mieszkańców, w pracowni terapii zajęciowej.

24.03.2023r. „Prowadź mnie drogą…”

wtorek, 23 maja, 2023

Program o charakterze poetycko-refleksyjnym, w wykonaniu naszych mieszkańców, nawiązał swą wymową do tego szczególnego czasu i zainspirował nas do swoistej autorefleksji nad sensem naszego bytu.

17.03.2023r. „Na każdą porę roku” – spotkanie kulinarne

wtorek, 23 maja, 2023

Nasi mieszkańcy w ramach odbywających się cyklicznie zajęć kulinarnych przygotowali nam miłą niespodziankę, w postaci pysznej warstwowej sałatki, nazywanej potocznie „Śledziami w pierzynce”. Smakowały wybornie.

15.03.2023r. „Świat zwierząt”

wtorek, 23 maja, 2023

Wystawa pt. „Sieć życia” ilustrująca zróżnicowanie form życia w królestwie zwierząt, a także największa w Polsce ekspozycja roślin i owadów to cel naszej wizyty w łódzkim Muzeum Przyrodniczym. Zgromadzone tu zbiory były dla nas nie tylko ilustracją, ale także atrakcyjną lekcją z zakresu teorii ewolucji i historii życia na ziemi.

10.03.2023r. Religia Słowian

wtorek, 23 maja, 2023

Tematyka kolejnego wykładu multimedialnego związana była z wierzeniami, mitami i praktykami kultowymi pradawnych Słowian. Prelegentka w przystępnej formie omówiła główne nurty religijne tamtego okresu, ze szczególnym uwzględnieniem symboliki pogańskich wierzeń.

08.03.2023r. „Wszystkim Paniom z okazji ich święta”

wtorek, 23 maja, 2023

Kwiaty i okolicznościowe życzenia, a także wzruszający Koncert Muzyczny, dedykowany naszym Paniom z okazji ich święta, były główną atrakcją tego wyjątkowego dnia.

03.03.2023r. Zwiedzamy Muzeum Miasta Łodzi

wtorek, 23 maja, 2023

Muzeum Łodzi, znajdujące się w pięknych wnętrzach Pałacu Poznańskich, było celem naszej wycieczki. Mogliśmy tam podziwiać wystawę poświęconą burzliwym i bogatym dziejom naszego miasta, a także wielkim łodzianom: Janowi Karskiemu, Władysławowi Reymontowi, Julianowi Tuwimowi i innym.

01.03.2023r. „Taki jubileusz zdarza się raz na sto lat

wtorek, 23 maja, 2023

Sto lat ukończyła nasza ukochana mieszkanka, Pani Bronisława Podgórska. Z tej okazji jubileuszowe życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności złożyli: Pan Prezydent Miasta Łodzi, Przewodniczący Rady Miejskiej i Pani Dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem sprawności intelektualnej, optymizmu i wytrwałości, w pokonywaniu życiowych trudności przez naszą stulatkę. To była niezapomniana uroczystość, pełna wzruszeń i pozytywnych emocji.

21.02.2023r. „Ostatki 2023”

środa, 10 maja, 2023

Niezwykle popularny zwyczaj zabaw wieńczących koniec karnawału, zachęcił nas do zorganizowania wieczorku tanecznego dla naszych mieszkańców i zaproszonych gości. Trafiająca w gusty uczestników muzyka, barwne i oryginalne przebrania, w których wystąpili nasi mieszkańcy, a także liczne tematyczne konkursy, stworzyły nastrój udanej wieczornej rozrywki.