Archive for the ‘Aktualności’ Category

29.06.2022r.Sobótka na Rojnej

piątek, 29 lipca, 2022

Popołudnie w naszym parku przy pieczonej kiełbasce to prawdziwy relaks. Główną jego atrakcją była wizyta egzotycznych Alpak. Te sympatyczne zwierzęta oraz możliwość bezpośredniego z nimi kontaktu, to wielka radość dla nas wszystkich. W tajniki ich hodowli wprowadziła nas pani Karolina, opiekująca się na co dzień tą zwierzęcą „rodzinką”. Byli z nami także nasi czerwcowi solenizanci i jubilaci, którym wspólnie zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. To była niezapomniana impreza.

15.06.2022r.Rzuty do tarczy

piątek, 29 lipca, 2022

Kontynuując nasz cykl spotkań plenerowych postanowiliśmy połączyć ruch z dobrą zabawą, towarzyszącą popularnym rzutom do tarczy. Seniorzy miło spędzili czas na świeżym powietrzu, a emocjom związanym z osiągnięciem dobrego wyniku nie było końca.

10.06.2022r.„Bawimy się na Spadkowej”

piątek, 29 lipca, 2022

Dom Pomocy Społecznej z ul. Spadkowej wystąpił w roli gospodarza plenerowej imprezy integracyjnej, której tematem przewodnim były niezapomniane lata 70-te. Hipisowskie akcenty dominowały w licznych prezentacjach wokalno-muzycznych, a także w strojach występujących. Wielu emocji dostarczył konkurs na najbardziej oryginalne hipisowskie przebranie, w którym nasi mieszkańcy zajęli zaszczytne, pierwsze miejsce.

06.06.2022r.Wycieczka do Nieborowa i Arkadii

piątek, 29 lipca, 2022

Wycieczka do Nieborowa i Arkadii była okazją do przypomnienia nam historii jednego z najpotężniejszych rodów magnackich dawnej Rzeczypospolitej. Okazały pałac i zgromadzone tam eksponaty muzealne stały się główną atrakcją naszej wycieczki. Arkadia to słynny park krajobrazowy założony przez ród Radziwiłłów. Podziwialiśmy tam bogatą formę ogrodową i architektoniczną utrzymaną w stylu angielskim. Znaleźliśmy również czas na odpoczynek w parkowych alejkach.

02.06.2022r.Gra w Bule

piątek, 22 lipca, 2022

Pochodząca z francuskich parków i ulic zabawa zręcznościowa, cieszy się sporą popularnością wśród naszych seniorów. W ramach rekreacyjnych spotkań plenerowych postanowiliśmy zorganizować mini turniej w tę sympatyczną grę, która łączy zabawę na świeżym powietrzu z pozytywnymi emocjami towarzyszącymi sportowej rywalizacji.

01.06.2022r.Ziołolecznictwo bez tajemnic

piątek, 22 lipca, 2022

W ramach odbywających się „Senioraliów” , otrzymaliśmy zaproszenie do Bonifraterskiego Centrum Medycznego w Łodzi. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawostek związanych z właściwościami ziół leczniczych. Każdy z uczestników mógł również skorzystać z indywidualnej porady medycznej.

27.05.2022r. „W sam raz dla łasuchów”

środa, 13 lipca, 2022

Puszyste pancakes z czekoladą, to nowy pomysł naszego zespołu kulinarnego, na pyszny, słodki deser, a także znakomity pretekst do sympatycznego spotkania we wspólnym gronie.

26.05.2022r.„Teraz Cię rozumiem Mamo”

środa, 13 lipca, 2022

Nasz zespół zaprezentował wspaniałe przedstawienie okolicznościowe z okazji tego pięknego święta. Utwory poetyckie i pieśni nawiązujące do roli Matki w życiu każdego człowieka, wywołały wzruszenie wśród zebranej widowni.

25.05.2022r.Wycieczka do Zoo

wtorek, 12 lipca, 2022

Urząd Miasta Łodzi przygotował w miesiącu maju wiele atrakcji dla seniorów. Jedną z nich była możliwość tańszego zwiedzania ogrodu zoologicznego z przewodnikiem. Nasi mieszkańcy byli pod ogromnym wrażeniem zmian, jakie zaszły w łódzkim Zoo. Największą atrakcją było wybudowane od podstaw Orientarium, w którym mogliśmy zapoznać się z bogatą fauną i florą południowo-wschodniej Azji. To była niezapomniana wycieczka.

24.05.2022r.Seans filmowy w stylu retro

wtorek, 12 lipca, 2022

W ramach odbywających się Senioraliów, skorzystaliśmy z możliwości udziału w ciekawym seansie filmowym, który odbył się w Centrum Kultury Młodych, przy ul. Lokatorskiej. Nasi seniorzy mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie Irenę Kwiatkowską i powspominać jej brawurowe występy sceniczne i filmowe. Dopełnieniem tej projekcji była dyskusja z twórcami tego filmowego przedsięwzięcia.